דילים לחו"ל

היום, בניגוד לעבר, הרבה יותר קל להגיע ליעדים מסביב לעולם. הגעה לשדות התעופה, עלייה אל המטוסים, מעבר חופשי בין מדינות ובכלל כל העולם הגלובלי כמו שאנחנו מכירים אותו כיום, הכל בעבר היה בגדר תופעה בלתי אפשרית.

דילים בחו"ל באמצעות אונייה?

הרי מספיק לחזור כמה עשרות שנים אחורה ולהיזכר בכך שמעבר בין מדינה למדינה נעשה כמעט אך ורק באמצעות אוניות, כשלא תמיד היה מדובר בספינות שהביאו אך ורק נוסעים אלא אפילו באוניות משא, כאלה שהעבירו סחורה בין יבשת ליבשת או בין מדינה למדינה, ורק יחידי סגולה הצליחו להסתנן אל ההפלגות הללו. לעומת זאת כיום, אפילו אל קפריסין אין כמעט אנשים שמגיעים אל המדינה באמצעות אונייה, אלא מעדיפים לעשות זאת באמצעות מטוס.

ההפלגות היחידות בספינות הן בדרך כלל קרוזים, כשלמעשה היעד מקבל כאן תוקף משני ביותר, מאחר והחוויה האמיתית ומטרת הנסיעה עצמה היא עצם ההפלגה, הפלגה שחושפת את כל הנוסעים לשפע הרב שיש על ספינת שעשועים, שפע שכולל בריכה, קזינו, אוכל מסביב לשעון, דיוטי פרי ועוד. הרי אם תשאלו כמעט כל אחד כיום שמעוניין לרכוש דילים לחו"ל, כיצד הוא מעדיף להגיע ליעד, מטוס תהיה התשובה הכמעט יחידה, מאחר וזו אמנם חוויה להשתמש בשירותיה של ספינת שעשועים, אך אם הכיף מבחינתכם נמצא ביעד עצמו, עדיף כמובן לעלות עליו.

מדוע דילים בחו"ל משווקים כמעט בלעדית כהגעה באמצעות מטוס?

הגורם המשמעותי ביותר במשוואה הזו בין ספינת תענוגות שמובילה אותך ליעד, לבין מטוס, הוא כמובן אורך הזמן. הרי אם המטרה הגדולה של הטיול היא הטיול עצמו ולא הדרך אל היעד, אז כמובן שמטוס עדיף עשרות מונים על ספינה. שייט למדינה מסויימת באירופה יכול לארוך מספר ימים שלמים, בעוד טיסה ליעד מרוחק כמו סין או ארצות הברית, אשר לצורך הגעה לשם עליך לקחת בנוסף לטיסה עימה אתה יוצא מהארץ גם טיסת המשך, עדיין לוקחת הרבה פחות זמן.

בדיוק מהסיבה הזאת דילים לחו"ל אשר מוצעים בכל האתרים ודרך כל חברות הנסיעות מוצעים באמצעות טיסות, ואילו הספינות משוווקות רק בצורה של שייט מהנה, ולא כאמצעי בדרך למטרה, מטרה שהיא היעד הנבחר.