חבילות נופש

ההתלבטות הקרובה בקרב כל תייר בטרם יציאתו לחופשה, היא איזה סוג של חופשה מומלץ לו לקחת. לא מדובר בלאיזה יעד כדאי לנסוע, גם לא באילו בתי מלון כדאי לשהות, אלא להכל ביחד, דבר הנגרם כתוצאה מהחלטה על סוג החופשה בה בוחרים.

חבילות נופש משפחתיות

מה זה בכלל אומר? חופשה יכולה להיות חופשה שונה אם היא חופשה משפחתית, חופשה שבה גם ההורים וגם הילדים לוקחים חלק פעיל או אם היא חופשה זוגית, בה הכל סובב סביב בני הזוג, שדואגים אחד לשני על מנת שיחוו טיול רומנטי ומהנה זה עם זה. חבילות נופש משפחתיות המוצעות בכל חברות הנסיעות השונות הן למשל חבילות שיהיו ליעדים ספציפיים בלבד, יעדים בהם הילדים ימצאו את מספר האטרקציות הגבוה ביותר. ביבשת אירופה זו קרוב לוודאי תהיה צרפת, שבבירתה פריז יוכלו הילדים לבלות בפארק השעשועים של דיסני על פני יום, יומיים או יותר, כשגם פארק אסטריקס בא בחשבון. כמובן שמלבד מתקני שעשועים גם מגדל אייפל או שער הניצחון הם אתרים אותם הילדים ישמחו לראות, אך אין ספק שהאתרים המרכזיים הם אלה שיכללו בתוכם רכבות הרים וספינות פיראטים. יבשת אסיה תציע לילדים את תאילנד. סין ויפן הן מדינות נהדרות, אבל הרבה פחות מתאימות לילדים מאשר תאילנד למשל, שמציעה את בנגקוק עם הטיולים הנהדרים שלה על פילים, או את פארק המים המקומי.

חבילות נופש זוגיות

טיולים זוגיים לעומת זאת, יכללו סדר יום שונה לחלוטין. מתוקף היותה של פריז אחת הערים הרומנטיות בעולם אם לא הרומנטית שבהן, כנראה שזוגות יגיעו גם לשם, אבל חבילות נופש זוגיות לפריז לא יתמקדו בפארק היורודיסני אלא דווקא בעיר עצמה. זוגות רבים בוחרים גם את ברלין כיעד מועדף עליהם, בייחוד זוגות צעירים, מאחר וברלין מציעה לצד אתרים רומנטיים גם אתרים מרתקים כמו מוזיאונים שונים, זאת כמובן לצד חיי לילה סוערים. גם בתאילנד, למרות היותה מותאמת לילדים, זוגות יוכלו למצוא נחלה, אך בניגוד לילדים לא עיר הבירה היא זו שתמשוך אותם, אלא דווקא האיים שמציעים נופים רומנטיים ואקזוטיים לצד מלונות מהודרים במחירים נוחים.